Dokumenty Placówki

• STATUT PRZEDSZKOLA (do pobrania):

• ROCZNY PLAN PRACY PRZEDSZKOLA (do pobrania):

REGULAMIN PRZEDSZKOLA LEŚNEGO
W BOLSZEWIE

1. Przedszkole realizuje cele i zadania określone w ustawie oraz przepisach wydanych na jej podstawie , w szczególności:

• Wspomaga indywidualny rozwój dziecka .
  • Sprawuje opiekę nad dziećmi odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości przedszkola
  • Współdziała z rodziną pomagając jej w wychowaniu dzieci i przygotowaniu do nauki szkolnej.
2. Do zadań przedszkola należy:

• Dbać o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.
  • Zapewniać warunki do rozwoju potencjalnych możliwości dziecka, tym samym
    przygotować je do nauki w szkole.
  • Otaczać szczególną troską dzieci niepełnosprawne, wymagające oddziaływania stymulacyjno kompensacyjnego oraz zaspakajać potrzeby dzieci wyróżniające się uzdolnieniami i zainteresowaniami

3. Prawa i obowiązki rodziców:

• Rodzice i nauczyciele współdziałają ze sobą w sprawach wychowania i kształcenia dzieci.
  • Rodzice mają prawo do znajomości zadań wynikających z planu rocznego przedszkola i planów miesięcznych w danym oddziale.
  • Uzyskiwania rzetelnej informacji na temat swojego dziecka, jego zachowania i rozwoju.
  • Zaopatrzyć dziecko w niezbędne przybory do zajęć według aktualnych potrzeb przedszkola.
  • Dbać o estetyczny wygląd dziecka.
  • Rodzice są zobowiązani zapoznać się z treścią ogłoszeń i zaleceń, które są wywieszane na tablicy ogłoszeń.

4. Przedszkole czynne jest od godz. 6.00 do godz. 17.00

• Po chorobie zakaźnej wymagane jest zaświadczenie wydane przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.
  • Dziecko powinno być przyprowadzane i odbierane z przedszkola przez rodziców (opiekunów) lub upoważnioną przez nich osobę zapewniającą pełne bezpieczeństwo.
  • Uwagi dotyczące organizacji przedszkola należy zgłaszać do dyrekcji placówki.